Choď na obsah Choď na menu
 

 

Pesaro

 

5, 6. 2016

Rána prebiehajú štandartne, nejaký budíček na zuby, higiena, kúpanie v mori a raňajky. Dnes plánujeme výjazd na juh, do Pesara. Tam pôjdeme po pobreží cez Catoliku, Gabicce Mare a výhliadky na Gabicce Monte, cez  Casteldimezzo až do Pesara. Ide s nami zase Tibor a tak sa ujal vedenia, v Case Badioli sa musíme kúsok vrátiť, lebo sme minuli nástup do kopcov. Stúpanie bolo slušné, ale dalo s to v pohode zdolať. Hore na Gabicce Monte sme si pofotili výhľad na pobrežie smerom na Riminy. Boli sme dosť veľká skupina, šli s nami aj Gabika s Magdou a Peťo s Majkou.

Nasledovalo klesanie a zas stúpanie, asfalt výborný, aut pomenej, sem tam motorka a hodne cyklistov, väčšinou esťáky. V malej reštike na kopci sme si dali pivečko a kafe.

Do Pesara ideme dlhším zjazdom peknými serpentínami, zašli sme do prístavu pozrieť lode a more. Odtial sme prešli do centra, kde sme prechádzali okolo parádnych veteránov, tak sme ich pokukali.

Zakotvili sme v plážovej reštike, mali päť druhov čapovaného piva po päť eury a dali sme si aj voľačo pod zub. My sme mali nejakú morskú grilovanú zmes, druhí mali nejaké rybičky, ale tie morské špízy nakoniec vyzerali najlepšie. Zakončili sme to espresom malým, ale supersilným.

Naspäť sme sa vracali po hlavnom ťahu vnútrozemím, do polky to stúpalo a potom zas klesalo. Vpredu šiel Tibor, ja s Vilkom a Alenkom sme ho stíhali. Nabrali sme rýchlosť a ušli hlavnej skupine, čakali sme ich pri pumpe severne od Fanana, ale nik neprišiel, odbočili na Gabicce Mare a došli popri mori. My sme došli hlavným ťahom, je to najrýchlejšie.

Stihli sme ešte nejaké kúpanie pred večerou. Po nej už program obligátne známy, dostavil sa i Tibor a posedel do polnoci.

 

p6050327.jpg